Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní autobusové zájezdy OVT

14. 7. 2008

     V letošnim roce se z plánovaných autobusových zájezdů uskutečnily jen dva. Navíc nastal problém s dopravcem, dosavadní dopravce Probotrans Beroun zrušil (dal sešrotovat) jediný autobus s hákem, který mohl tahat velký vlek. Nakonec díky iniciativě ekonomky TJ A.Pešatové se podařilo náhradní dopravce sehnat. Pro zájezd na Lužnici to byl Kukabus (J.Kukla) a pro zájezd na Lenoru dopravce ze Senohrab u Prahy. Ovšem cena za km je vyšší než byla u Probotransu.

    Zájezd na Lužnici se konal 24.-25.5.2008. Po delší době byl plný velký vlek, protože letos se zúčastnimi převážně vodáci, pěšáků bylo méně než v minulých letech. Jely se obvyklé úseky, první den Lužnice ze Suchdola a Nová řeka ke Stříbřeckému mostu, druhý den Nová řeka od Mláckého mostu a po Nežárce do Hamru. Letos nikdo nejel až do Veselí. Ubytování bylo jako v minulých letech v kempu "U Skalníků" u Stráže nad Nežárkou. Pro pěšáky měl Vašek Pešata připraveny nové túry. Zájezd se všem líbil, počasí bylo pěkné.

    Dalším zájezd byl na Vltavu z Lenory. Zase byl plný velký vlek, kromě vodáků a několika pěšáků se také zúčastnili lyžaři. O zájezd byl velký zájem už z toho důvodu, že správa Národního parku Šumava uvažuje o zpřísnění podmínek pro plavbu v úseku Soumarský most - Pěkná, což by se také mohlo rovnat zákazu plavby v tomto úseku. Tento zájezd jel s dopravcem za Senohrab, a to nám způsobilo určité problémy. Nejelo se totiž přímo na Šumavu, ale velkou oklikou přes České Budějovice, kde se z nějakých důvodů střídali řidiči. Na první den byl plánován pěší výlet s využitím autobusu. Vzhledem k tomu, že jsme na tábořiště na Soumarském mostě dojeli s velkým zpožděním, a navíc autobus musel odjet zpět do Českých Budějovic, musel Vašek Pešata pro první den zvolit náhradní program. Druhý den se jelo ze Soumarského mostu do Nové Pece. Jinak se zájezd povedl, bylo pěkné počasí.

   Zájezd na Vltavu z Vyššího Brodu se konal ve spolupráci s vodáky z České televize, kteří mají u nás uloženy lodě. Bylo totiž málo zájemců z OVT a zájezd by tak nemohl vyjet.